Warning: mysqli_query() expects parameter 1 to be mysqli, null given in /classes/Stat.php on line 7
muzyka.mysliwska.pl
Polski Związek Łowiecki powrót na stronę główną
XVII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego”
XIII Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej
Szanowni Członkowie i Sympatycy
Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

 

Klub Sygnalistów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego ogłasza XVI Ogólnopolski Festiwal Muzyki Myśliwskiej, który odbędzie się w dniach 17-19 czerwca 2011 roku w Brzegu. Jego organizatorami są Polski Związek Łowiecki, Lasy Państwowe, Samorząd Województwa Opolskiego, Starostwo Powiatowe w Brzegu, Urząd Miasta Brzeg i Technikum Leśne w Tułowicach. W ramach festiwalu odbędą się:

 • XVI Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” – Brzeg 2011. Konkurs odbędzie się w kategorii solistów – klasy D, C, B, A (17.06.2011 r.) i kategorii zespołów – klasy D, C, B, A i G (18.06.2011 r.) według regulaminu konkursowego KSM PZŁ. W konkursie „O Róg Wojskiego” mogą wziąć udział tylko soliści zakwalifikowani na konkursach regionalnych w 2010 roku. Natomiast udział solistów z województwa opolskiego w tym konkursie jest bez ograniczeń ilościowych (klasyfikacja XVI Opolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich).
 • XII Ogólnopolski Konkurs Muzyki Myśliwskiej – Brzeg 2011. Konkurs odbędzie się tylko w kategorii zespołowej w klasach MB, MD, MEs, MSH (18.06.2011 r.). W klasie MB wprowadza się utwór obowiązkowy, którym jest kompozycja Krzysztofa Kadleca pt. „Pod sztandarem księcia Jerzego Wilhelma” (nuty w dwóch opracowaniach muzycznych w załączeniu).
 • Koncerty muzyki myśliwskiej i msza św. hubertowska oraz imprezy towarzyszące.
 • Walne zebranie członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Walne zebranie odbędzie się w piątek 17.06.2011 r. o godz. 14.00 w sali zielonej Zamku –Muzeum Piastów Śląskich przy Placu Zamkowym 1 w Brzegu. W załączeniu program zebrania (Z1-2/11).

Zapraszamy do udziału w festiwalu – sygnalistów, zespoły oraz wszystkich sympatyków muzyki myśliwskiej z kraju i zagranicy.
Zgłoszenia przyjmują (w terminie nieprzekraczalnym do 30.04.2011 r.) oraz informacji udzielają organizatorzy festiwalu pod adresem:

Polski Związek Łowiecki - Zarząd Okręgowy w Opolu
45-029 Opole, ul. Malczewskiego 4
tel./fax (0-77) 453 84 56, e-mail: zo.opole@pzlow.pl

 

Załączamy komunikaty KSM PZŁ, kalendarium konkursów, program festiwalu i kartę zgłoszenia udziału w festiwalu Brzeg 2011 oraz kartę rezerwacji pobytu podczas festiwalu w Brzegu 2011. Wszelkie informacje, w tym „Regulamin ogólnopolskich i regionalnych konkursów sygnalistów myśliwskich” i „Regulamin konkursu muzyki myśliwskiej” oraz wykaz solistów zakwalifikowanych na konkurs ogólnopolski w Brzegu dostępne są także na naszej stronie internetowej wojski2011.mysliwska.pl
Po zgłoszeniu udziału w festiwalu, jako potwierdzenie jego przyjęcia, przesłane zostanie zaproszenie.

 

 

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz bór!

 

 

Sekretarz Klubu
Prezes Klubu
mgr inż. Agnieszka Woźniak
dr inż. Maciej Strawa

 


Komunikaty nr 1/2011 z dnia 03.01.2011 r.
Zarządu Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

 

 1. Kalendarium konkursów.

  Kalendarium konkursów sygnalistów myśliwskich na 2011 rok (zgłoszonych przez organizatorów do Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ) oraz ogłoszenie festiwalu muzyki myśliwskiej w Brzegu ukaże się w marcowym numerze Łowca Polskiego (3/2011). Ponadto kalendarium zamieszczone jest na portalu internetowym www.muzyka.mysliwska.pl  tam też można uzyskać szczegółowe informacje na temat festiwalu i konkursu „O Róg Wojskiego” w Brzegu. Zapraszamy do udziału we wszystkich imprezach sygnalistyki i muzyki myśliwskiej. Szczegółowych informacji o imprezach udzielają poszczególne komitety organizacyjne, których adresy podane są w kalendarium.

 2. Składki członkowskie

  Dziękujemy członkom Klubu, którzy zapłacili w ubiegłym roku dobrowolne składki członkowskie. W związku z przeznaczeniem składek na cele wydawnicze, wspomogą one planowane wydania publikacji muzycznych. W 2011 roku składki członkowskie wynoszą dla wszystkich 20 zł. Dla osób, które chciałyby wspomóc fundusz własny Klubu wysokość składki nie jest ograniczona. Składki należy wpłacać na konto Klubu w ZG PZŁ: PKO BP S.A. XV O/W-wa 31 1020 1156 0000 7702 0006 5466 Adres: Polski Związek Łowiecki – Zarząd Główny, 00-029 Warszawa, ul. Nowy Świat 35 - z podaniem imienia i nazwiska oraz adresu wpłacającego oraz dopiskiem: składka członkowska Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ  za 2011 rok – imię i nazwisko oraz adres.

 3. Internetowy serwis muzyki myśliwskiej

  Zachęcamy wszystkich do odwiedzania serwisu internetowego www.muzyka.mysliwska.pl oraz współuczestnictwa w jego tworzeniu, a także zamieszczania w nim swoich artykułów i aktualności oraz wypowiedzi na ogólnopolskim forum. Zainteresowanych współpracą prosimy o kontakt z Kolegą Adamem Migurskim (webmasterem naszej strony), e-mail: webmaster@mysliwska.pl

 4. III Ogólnopolskie Warsztaty Zespołów Sygnalistów Myśliwskich Garbicz 2011

  W dniach 17–20 marca 2011 roku w Garbiczu k. Torzymia (województwo lubuskie) odbędą się III Ogólnopolskie Warsztaty Zespołów Sygnalistów Myśliwskich GARBICZ 2011. Organizatorem warsztatów muzycznych jest Klub Sygnalistów Myśliwskich PZŁ. Przewidziane są wykłady z zakresu techniki gry, a więc poprawnego oddychania, zadęcia, frazowania i innych elementów muzycznego wykonawstwa. Dla chętnych przewidziane są zajęcia indywidualne, korygujące wszelkie błędy aparatu wykonawczego. Podczas warsztatów odbywać się będą również próby zespołów w zakresie bieżącego repertuaru oraz nauka nowych kompozycji, w tym utworu obowiązkowego na ogólnopolskim konkursie muzyki myśliwskiej. Prosimy również o propozycje dotyczące programu spotkania. Całkowity koszt wynosi 220,- zł od osoby (od kolacji 17.03.2011 do obiadu 20.03.2011 – trzy pełne doby). Prosimy o zgłoszenie udziału w warsztatach do 28.02.2011 roku na adres mailowy: robertolejarz@o2.pl Wpłaty prosimy kierować, w terminie do 28.02.2011 roku, na konto komitetu organizacyjnego ogólnopolskich warsztatów: BS Krosno Odrzańskie o/Torzym 23 9656 0008 2060 0897 2000 0001 Organizatorzy: Robert Olejarz – tel. 068 34 14 763 lub 608 341 673, Krzysztof Kadlec – tel. 696 667 106

 5. VII Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich w Strzelaniach Myśliwskich - Poznań 2011

  Komisja Kultury Łowieckiej oraz Komisja Strzelecka ORŁ w Poznaniu, ZO PZŁ w Poznaniu oraz KSM PZŁ serdecznie zapraszają 7 maja 2011 roku o godz. 10.00 na Strzelnicę Myśliwską w Poznaniu-Antoninku, na VII Ogólnopolski Konkurs Strzelecki Sygnalistów Myśliwskich, w połączeniu z konkursem strzeleckim Dian i konkursem strzeleckim lisiarzy. Organizatorzy zaplanowali 3 klasyfikacje konkursowe w strzelaniach myśliwskich - 50% konkurencji: krąg, oś i bażant:

  • indywidualną - dla klasy mistrzowskiej i członków klubów strzeleckich,
  • indywidualną - w klasie powszechnej – dla myśliwych i stażystów PZŁ,
  • drużynową - dla 3-osobowych drużyn zgłoszonych przez zespoły sygnalistów.

  Dla zwycięzców przewidziano okolicznościowe puchary, a w klasyfikacjach indywidualnych także nagrody. Warunkiem udziału w tych konkurencjach jest członkostwo lub staż w PZŁ, bądź przynależność do Klubu Strzeleckiego, a także stawienie się na strzelnicy z rogiem myśliwskim. W trakcie imprezy planujemy wspólne granie na rozpoczęciu oraz podczas finału. Koszt udziału zawodnika wynosi 30 zł. Każdy uczestnik strzelań zabezpiecza amunicję we własnym zakresie (2 paczki śrutu - nr 7½ i 9, istnieje możliwość zakupu amunicji na strzelnicy). Osoby towarzyszące mile widziane. Zgłoszenia udziału i wpłaty będą przyjmowane w sekretariacie zawodów bezpośrednio przed konkursem. Organizatorzy nie zapewniają noclegów. Przy strzelnicy funkcjonuje hotel „LIZAWKA” (tel. 0-61.8780550 – p. Płonka).

 6. Członkostwo w KSM PZŁ

  Zachęcamy kandydatów do składania deklaracji członkowskich do Klubu. Druki „Kart zgłoszenia” indywidualnych i zespołowych dostępne są u organizatorów konkursów i na stronie internetowej w dziale KSM PZŁ.

 7. Terminy głoszeń

  Przypominamy o bezwzględnym dostosowaniu się do terminów zgłoszeń uczestnictwa w konkursach sygnalistów myśliwskich. Zasadą jest zgłoszenie udziału w konkursie regionalnym na 2 tygodnie przed imprezą (jeżeli organizator nie wymaga jeszcze wcześniejszego zgłoszenia) i na 6 tygodni przed konkursem ogólnopolskim (zawsze do 30 kwietnia).

 8. Apel w sprawie konkursów w województwach świętokrzyskim i łódzkim

  Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ zwraca się z apelem do sygnalistów myśliwskich, działaczy łowieckich, animatorów kultury oraz środowisk średnich i akademickich szkół leśnych z terenu województw świętokrzyskiego i łódzkiego o podjęcie działań mających na celu zorganizowanie w tych województwach konkursów sygnalistów myśliwskich. Świętokrzyskie i Łódzkie są jedynymi województwami w Polsce, w których nie są zaplanowane konkursy sygnalistów myśliwskich w 2011 roku. W związku z tym, indywidualni reprezentanci tych województw nie mają możliwości zakwalifikowania się i wzięcia udziału w konkursie ogólnopolskim. We wszystkich pozostałych czternastu województwach tego typu konkursy odbywają się regularnie, a w niektórych nawet po dwa lub trzy w roku.

 9. Eliminacje solistów.

  Od 2004 roku Ogólnopolski Konkurs Sygnalistów Myśliwskich „O Róg Wojskiego” w kategorii solistów rozgrywany jest spośród sygnalistów, którzy zakwalifikowali się w roku poprzednim na konkursach regionalnych. Uchwała w sprawie limitów solistów z poszczególnych regionów oraz lista zakwalifikowanych sygnalistów na konkurs ogólnopolski znajduje się na naszej stronie internetowej oraz u organizatorów konkursów regionalnych i konkursu ogólnopolskiego. W przypadku rezygnacji ze startu osoby zakwalifikowanej na konkurs ogólnopolski, decyzję o wyznaczeniu kolejnej z listy podejmuje organizator konkursu regionalnego. Wszystkie zgłoszenia i zmiany w terminie do 30 kwietnia 2011 r. Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, na wniosek przewodniczącego komitetu organizacyjnego konkursu „O Róg Wojskiego”, znosi limit uczestników z województwa opolskiego.

 10. Sygnaliści myśliwscy z województwa opolskiego

  Organizatorom festiwalu zależy szczególnie na udziale sygnalistów z województwa opolskiego, dlatego prosimy o przekazanie i zainteresowanie tym zaproszeniem wszystkich, którzy grają na rogach myśliwskich. Udział sygnalistów z województwa opolskiego w konkursie „O Róg Wojskiego” bez ograniczeń ilościowych (klasyfikacja XVI Opolskiego Konkursu Sygnalistów Myśliwskich). Zgłoszenia wyłącznie w terminie do 30 kwietnia 2011 r.

 11. Przygotowanie do festiwalu.

  Wszystkich sygnalistów i zespoły prosimy o przygotowanie muzyczne do wspólnego wykonania podczas festiwalu w Brzegu następujących utworów: Powitanie, Apel na łowy, Darz Bór, Pożegnanie, Marsz św. Huberta, Hejnał Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ oraz Pod sztandarem księcia Jerzego Wilhelma (dwa opracowania: na zespół rogów mieszanych lub zespół rogów jednorodnych) i Hejnał XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej.

 12. Konkurs na najlepsze wykonanie hejnału festiwalowego.

  W celu popularyzacji Hejnału XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej ogłaszamy (wzorem roku 2010) dodatkowy konkurs na najlepsze jego wykonanie. Konkurs zostanie rozstrzygnięty wśród zespołów startujących w XII Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Myśliwskiej. Zespoły, które zgłoszą udział w tym dodatkowym konkursie będą prezentowały hejnał festiwalowy jako czwarty (ostatni) utwór. Dla zwycięzcy konkursu organizatorzy przygotowali nagrodę specjalną.

 13. Cisza nocna.

  Organizatorzy festiwalu muzyki myśliwskiej w Brzegu zwracają się z prośbą do wszystkich jego uczestników o zachowanie ciszy nocnej i nie granie na instrumentach muzycznych, na terenie miejscowości oraz w miejscu zakwaterowania, w godzinach od 22.00 do 6.00.

 14. Apel do wszystkich uczestników konkursów, przeglądów i festiwali sygnalistów myśliwskich

  Spotkania nasze są bardzo radosnymi wydarzeniami w życiu każdego sygnalisty. Szlachetna rywalizacja między uczestnikami konkursów ma za zadanie podniesienie poziomu grania sygnałów i muzyki myśliwskiej, jednak nade wszystko propagowanie szeroko rozumianej kultury łowieckiej.
  Niestety zdarzają się przypadki zachowań, co prawda nielicznej, grupy uczestników imprez nie przynoszące nam chwały i tworzące niekorzystną opinię o wszystkich sygnalistach myśliwskich. Konieczność upominania koleżanek i kolegów o zachowanie ciszy nocnej w miejscu zakwaterowania, zdarzające się również niezbędne interwencje gospodarzy i organów ścigania, nie świadczą o właściwym pojmowaniu kultury. Jako główna przyczynę tego typu zachowań upatrujemy nadużywanie napojów alkoholowych.
  Mając na celu podniesienie poziomu kultury zachowań apelujemy do wszystkich uczestników konkursów, a w szczególności do opiekunów grup młodzieży o baczne zwrócenie uwagi na konieczność właściwego zachowania się podczas naszych spotkań, o kulturalne uczestnictwo we wszystkich, przewidzianych programem wydarzeniach konkursów i festiwali, o rezygnację z ponadplanowych, głośnych i zakłócających porządek publiczny biesiad.

  Dołóżmy starań, aby pozostawić po sobie w miejscowościach, gdzie odbywają się nasze spotkania, godną propagatorów kultury łowieckiej opinię. Niech spotkania sygnalistów pozostawią dla nas miłe wspomnienia z kulturalnych imprez Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ.

 

Zarząd i Komisja Etyki
Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁSekretariat
XVI Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Myśliwskiej - Brzeg 2011

Czynny będzie:

 • w biurze Zarządu Okręgowego Polskiego Związku Łowieckiego w Opolu
  45-029 Opole, ul. Malczewskiego 4
  tel./fax  (0-77) 453 84 56, e-mail: zo.opole@pzlow.pl

  od poniedziałku do piątku w godzinach urzędowania (7.00-15.00),
  a poza godzinami urzędowania pod numerami telefonów (504 706 475, 600 269 200),
  a także podczas festiwalu – w dniach 17-19 czerwca 2011 roku

 • w Zamku - Muzeum Piastów Śląskich w Brzegu
  49-300 Brzeg, Plac Zamkowy 1
  tel. (0-77) 401 91 00 wew. 100, e-mail:sekretariat@zamek.brzeg.pl

 • Dodatkowe informacje uzyskać można także
  w sekretariacie Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ
  pod telefonami 067 255 56 84, kom. 0604 897 107, e-mail: klub@mysliwska.pl


 

Walne Zebranie
Członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ

Zarząd Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ działając zgodnie z punktem IV.8. Regulaminu Klubu zwołuje: Walne Zebranie Członków Klubu Sygnalistów Myśliwskich PZŁ, które odbędzie się w sali zielonej (I p.) Zamku - Muzeum Piastów Śląskich przy Placu Zamkowym 1 w Brzegu, w piątek 17.06.2011 r. Rozpoczęcie zebrania o godz. 14.00.

 

Proponowany porządek obrad:

 1. Otwarcie walnego zebrania.
 2. Przyjęcie porządku obrad.
 3. Wybór Przewodniczącego i sekretarzy walnego zebrania.
 4. Wybór Komisji Wyborczej oraz Komisji Uchwał i Wniosków.
 5. Zapoznanie z protokółem z poprzedniego walnego zebrania i podjęcie uchwały w sprawie protokołu.
 6. Sprawozdanie Zarządu, Komisji Muzycznej, Komisji Etyki i Kolegium Jurorów Klubu za okres od 01.06.2010 r. do 31.12.2010 r.
 7. Sprawozdanie Komisji Rewizyjnej za okres od 01.06.2010 r. do 31.12.2010 r.
 8. Dyskusja nad sprawozdaniami.
 9. Podjęcie uchwały w sprawie sprawozdań i absolutorium organów Klubu.
 10. Zgłaszanie kandydatów na członka Komisji Etyki oraz sporządzenie listy przez Komisję Wyborczą.
 11. Wybór Komisji Skrutacyjnej.
 12. Głosowanie i ogłoszenie wyników wyborów uzupełniających do Komisji Etyki.
 13. Przedstawienie planu działalności Klubu na 2012 rok.
 14. Dyskusja nad planem działalności Klubu na 2012 rok i podjęcie uchwały w sprawie planu.
 15. Przedstawienie projektu uchwał i wniosków walnego zebrania oraz dyskusja nad projektem.
 16. Przyjęcie uchwał walnego zebrania.
 17. Wolne głosy.
 18. Zakończenie walnego zebrania.

Obecność wszystkich członków Klubu jest obowiązkowa.

 

 

Z myśliwskim pozdrowieniem Darz bór!

 

Sekretarz Klubu
Prezes Klubu
mgr inż. Agnieszka Woźniak
dr inż. Maciej Strawa

 

 


Czas wykonania: 0.111 sekund